Benefiční nástěnný kalendář pro rok 2015

15.12.2014

Občanské sdružení Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor vydává limitovanou edici benefičního nástěnného kalendáře pro rok 2015, který požehnal a sérii 1–45 osobně podepsal kardinál Dominik Duka.

Kalendář je vydán u příležitosti 70. výročí osvobození Československa. Použité fotografie jsou součástí sbírky občanského sdružení Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor, které vytváří expozici, která se věnuje historii v Loučce u Vizovic i na Zlínsku v době 2. světové války, dále útoku na Pearl Harbor, úlohou kněží a vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze a vojenského kaplana s českými kořeny, který bude blahořečen.

Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor o.s. podporuje výstavbu kaple sv. Jana Pavla II. v Loučce u Vizovic, která je budována Spolkem pro zbudování kaple v Loučce jako poděkování a projev vděčnosti Pánu Bohu za záchranu dědiny a osvobození v době 2. světové války. Autorem architektonického návrhu je architekt Josef Pleskot.

Další informace jsou na přiloženém letáčku.

foto foto foto
Leták
Leták
Kardinál Dominik Duka
 

« zpět na seznam novinek

Výročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

14.5.2020

Dne 18.5. si připomeneme výročí 100 let od narození svatého Jana Pavla ll. Světce, který má pro nás mezi zástupy svatých výjimečné místo, protože žil s námi. Slova „žil s námi“ vystihují jeho život....

číst víceVýročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

[ ^ k obsahu ^ ]