Benefiční utkání PSG Zlín – SK Loučka pro kapli v Loučce

28.6.2013

Jako tradičně zakončuje náš fotbalový tým sezonu utkáním ženatí – svobodní. Tyto mače bývají vždy zajímavé z toho důvodu, že svobodní, a tím pádem většinou mladí fotbalisti, se snaží vytáhnout na ty starší „ženaté“, z nichž někteří hrají již jen pro tu žízeň jednou za rok .

Letos poprvé došlo ke změně a do Loučky si přijeli zahrát hráči PSG Zlín – vicemistr extraligy ČR ledního hokeje 2012/2013. Je potřeba říct že tento tým nejezdí hrát ke každému, kdo ho zavolá a letos musel několik pozvání odmítnout. I vyjednání tohoto utkání od prvotního nápadu našeho kapitána Lukáše Mikulky až po finální domluvu trvalo více jak rok. Bylo proto pro nás velkou ctí přivítat v pátek 21.6. kompletní kádr PSG v čele s Petrem Čajánkem , trojnásobným mistrem světa. Musíme zde poděkovat jednateli klubu PSG Zlín panu Kamasovi, se kterým jsme tuto akci domlouvali a po návrhu že výtěžek půjde na výstavbu kaple v Loučce a charitativní projekty klubu PSG Zlín, zajistil, aby se akce zúčastnili všichni hokejisté i ti kteří kvůli zranění nemohli na hřiště vyběhnout.

Samotné utkání zahájila paní starostka slavnostním výkopem a hráči obou týmu se zapsali do kroniky obce. Zápas probíhal v přátelské atmosféře a i přesto že nakonec skončil výrazným rozdílem ve prospěch extraligových hokejistů, tak to nikomu nevadilo a všichni jak hráči tak diváci se těšili z pěkného zážitku.

Po utkání se hokejisté ocitli v obležení fanoušků a trpělivě podepisovaly fotky, plakáty, ruce a kdoví co ještě. Vyhověli taky všem, co je požádali o společnou fotku. Člověk by si myslel, že k nám přijedou namachrované primadony a oni přijeli obyčejní kluci, kteří nejenom že jsou skvělými sportovci, ale především skvělými lidmi.

Jsme rádi, že hokejistům u nás líbilo, a jak sami říkali, pokud je zase někdy pozveme, tak rádi přijedou. Rád bych poděkoval všem, kteří se na akci organizačně podíleli a všem kteří se jí zúčastnili a podpořili dobrou věc.

za SK Loučka – Miroslav Vaněk

« zpět na seznam novinek

Výročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

14.5.2020

Dne 18.5. si připomeneme výročí 100 let od narození svatého Jana Pavla ll. Světce, který má pro nás mezi zástupy svatých výjimečné místo, protože žil s námi. Slova „žil s námi“ vystihují jeho život....

číst víceVýročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

[ ^ k obsahu ^ ]