Beseda k připomínkám k architektonickému návrhu kaple

12.5.2014

Pozvánka na výstavu vánočních betlémů v Loučce

Dne 9. května uspořádal spolek pro zbudování kaple v prostorách Vojenského Muzea prezentaci doplněných pohledů navrhované kaple a besedu nad připomínkami k arch. návrhu kaple, prezentované autorem návrhu panem architektem Josefem Pleskotem dne 13.–16. března letošního roku.

Přítomní spoluobčané nejdříve shlédli záznam ze svatořečení sv. Jana Pavla II a poté Pavel Maček přečetl všechny připomínky, které byly v průběhu 13. až 16. 3. zaznamenány a hned 17.6. odeslány panu architektovi. Připomínek byla celá řada, od závažných až po maličkosti a pan Pleskot nás ubezpečil, že se všemi bude pečlivě zabývat. Svůj slib splnil a tak jsme mohli přítomným spoluobčanům změny a doplněné informace prezentovat.

Nejzávažnější připomínkou k návrhu, byla výška zděné části kaple. Navrhovaných 12 metrů se mnohým zdálo být příliš a na základě tohoto podnětu ji tedy pan architekt přizpůsobil okolní zástavbě, takže světlá výška kaple bude 9,9 metru.

Dále byly doplněny pohledy se zobrazením kaple v reálném prostředí z mnoha stran, díky tomu je možné si dobře představit, jak bude kaple vypadat ve skutečnosti. Poté proběhla debata i o ostatních připomínkách.

Závěrem se členové spolku domluvili, že se dohodnou na pravidelném termínu konání modlitebního společenství breviáře, aby se mohli účastnit všichni zájemci i bez předchozí domluvy. Dohodnutý termín bude zveřejněný a už teď se těšíme na všechny, kteří se rozhodnou zapojit.

« zpět na seznam novinek

Výročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

14.5.2020

Dne 18.5. si připomeneme výročí 100 let od narození svatého Jana Pavla ll. Světce, který má pro nás mezi zástupy svatých výjimečné místo, protože žil s námi. Slova „žil s námi“ vystihují jeho život....

číst víceVýročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

[ ^ k obsahu ^ ]