FilmFestLoučka 2016

25.8.2016

Při příležitosti 100. výročí narození a 65. výročí úmrtí vojenského kaplana ct. otce Emila Josefa Kapauna, kaplana s českými kořeny, a 75. výročí první sabotáže na Jihovýchodní Moravě, která provedl obyvatel obce Josef Hubner v Loučce, se uskutečnil v Loučce u Vizovic již tradiční filmový festival FilmFestLoučka 2016. 

Kromě projekcí filmů ze 2. světové války měl festival bohatý doprovodný program. 

V sobotní odpoledne se uskutečnila přehlídka vojenských historických táborů z doby 2. světové války. Návštěvníci si mohli poslechnout odborný historický výklad o uniformách, zbraních, vojenských vozidel, vítězové soutěže se projeli vojenskými vozidly. Vystoupil zde také folklórní soubor z Litvy. Jak řekl Jan Klačka z Klubu vojenské historie, "v Loučce byla přehlídka všech důležitých vojenských vozidel, které v době 2. světové války sy. v Loučce vyskytovaly„.

Vrcholem programu bylo otevření výstavy velkoformátových fotografií z života otce Emila Josefa Kapuana, které zorganizoval Spolek pro zbudování kaple v Loučce a  Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor. Kolona vojenských historických vozidel dopravila účastníky na nádvoří muzea, kde se výstava konala za účast senátora Parlamentu ČR Ivo valenty.

Závěr večera patřil vynikající kapele April the First s akustickými verzí světových hitů.

Fotogalerie

« zpět na seznam novinek

Výročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

14.5.2020

Dne 18.5. si připomeneme výročí 100 let od narození svatého Jana Pavla ll. Světce, který má pro nás mezi zástupy svatých výjimečné místo, protože žil s námi. Slova „žil s námi“ vystihují jeho život....

číst víceVýročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

[ ^ k obsahu ^ ]