Patron kaple v Loučce potvrzen – sv. Jan Pavel II.

20.8.2013

15. srpna 2013, v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie bylo na veřejné schůzi potvrzeno, že patronem kaple v Loučce se stane blahoslavený Jan Pavel II.

Po nádherném divadelním představení, kdy v Loučce zněla recitace legendy toledské – El Cristo De La Luz v podání herců Martiny Pavlíkové a Igora Dostálka z Rapsodického divadla, jehož výtěžek byl věnován na zbudování kaple v Loučce, proběhla veřejná schůze Spolku pro zbudování kaple v Loučce u Vizovic. Pavel Maček uvedl, že po více než roce, kdy měli občané možnost se členy spolku na téma patrona diskutovat a přinášet své podněty jak na kulturních akcích spolku, tak i mimo ně, přišel čas diskuzi uzavřít, abychom se mohli posunout v práci Spolku dále. Pavel Maček přečetl životopis Jana Pavla II. a jeho propojení s patronem obce sv. Václavem. Následně uvedl argumenty, proč zvolit za patrona kaple právě jeho. Potom vyzval přítomné, aby vznesli případné připomínky. Vzhledem k tomu, že nikdo nevystoupil s protinávrhem, můžeme s radostí oznámit, že právě na slavnost Panny Marie byl s definitivní platností vybrán jako patron nově budované kaple bl. Jan Pavel II. Setkání se účastnil i pan děkan Múčka, který podporuje výstavbu kaple v Loučce i patrona bl. Jana Pavla II. Dále bylo zástupci Spolku řečeno, že se cílem je dosáhnout společné práce všech občanů na tomto projektu a znovu zdůraznili, že jsou pro všechny názory a návrhy plně otevřeni. Připravují se Společné modlitby Spolku, který bude o termínech dále informovat.

« zpět na seznam novinek

Výročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

14.5.2020

Dne 18.5. si připomeneme výročí 100 let od narození svatého Jana Pavla ll. Světce, který má pro nás mezi zástupy svatých výjimečné místo, protože žil s námi. Slova „žil s námi“ vystihují jeho život....

číst víceVýročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

[ ^ k obsahu ^ ]