Velikonoční výstava 2013

2.4.2013

Dne 30. března 2013 se uspořádal Spolek pro výstavbu kaple v Loučce společně s Josefy z Loučky velikonoční výstava beránků, kraslic a dalších velikonočních motivů. Tuto výstavu jsem navštívil společně se svou neteří a byli jsme nadšeni. Hodně jsme se rozmýšleli, jestli na výstavu půjdeme, protože zrovna v ten den bylo docela nepříjemné počasí, od rána sněžilo a foukal čerstvý vítr a nakonec jsme i přes nepřízeň počasí na výstavu zašli.

Překvapilo nás velké množství velikonočních kraslic, u nichž jsme přemýšleli nad jejich zhotovením, velikonočních beránků, vyrobených klasickým způsobem, ale i netradičními způsoby a dalších velikonočních výrobků.

Mohli jsme taky na místě vidět, jak se zdobí kraslice, popř. vyrábí různé velikonoční výrobky z proutí.

Je dobře, že tato akce v obci proběhla, podobně jako v prosinci vánoční výstava a těšíme se na další výstavy v místním muzeu, které obohacují kulturní dění v Loučce a nemusí se jednat ani o velkolepé tradiční akce.

Mgr. Miloslav Šůstek

Výsledky soutěže O nejhezčího velikonočního beránka z Loučky u Vizovic

Odborná porota byla upřímně zaskočena nádherou jednotlivých velikonočních beránků, kterou dokázali připravit a přinést cérky z Lúčky. Po dlouhém zvažování, v souvislosti i s prvním ročníkem dané soutěže, se rozhodla udělit mimořádně šest prvních cen. Vítězům gratulujeme a ostatním účastníkům děkujeme za účast.

  1. místo: Rodina Andrýsková
  2. místo: Rodina Fojtů
  3. místo: Rodina Kořenková
  4. místo: Rodina Machů
  5. místo: Rodina Pochylova
  6. místo: Rodina Šeligová

« zpět na seznam novinek

Výročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

14.5.2020

Dne 18.5. si připomeneme výročí 100 let od narození svatého Jana Pavla ll. Světce, který má pro nás mezi zástupy svatých výjimečné místo, protože žil s námi. Slova „žil s námi“ vystihují jeho život....

číst víceVýročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

[ ^ k obsahu ^ ]