Výstava Betlémů 2014

29.12.2014

Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor o.s. ve spolupráci s SK Loučka, Spolkem pro výstavbu kaple v Loučce, Josefové z Loučky a PETARDA PRODUCTION a.s. pořádali III. ročník výstavy vánočních betlémů v Loučce.

Účastníci si měli možnost prohlédnout více než 50 vánočních betlémů z Loučky a okolí, ale také z dalších míst České republiky i ze zahraničí.

Výsledky soutěže "nej. betlém"

  1. Martin Cigánek, Valašské Klobouky - dřevořezba
  2. Miloslava Vašíčková, Třeština - betlém v demižonu
  3. František Zuska, Zlín - ze slámy

Výherci v soutěži návštěvníků o nejzajímavější betlém

rodina Honkova - Drnovice, Kristýna Mojžíšová - Vizovice, Barbora Synčáková - Šumice, Iveta Pomykalová - Loučka, Jana Peterková - Hvozdná, Alena Škarková - Slopné, Alena Bartošová - Slopné, Přemek Ulman - Lužkovice, p. Gajdošík - Újezd, Emma Kamenčáková - Újezd

Článek ve Zlínském deníku z 8. 12. 2014

V Loučce vystavovali betlémy. K vidění byl i naprostý unikát. Betlém vsazený v demižonu.

LOUČKA. - Z proutí, drátů, hlíny, cihel, čokolády, železa, skla....zkrátka z čeho si vůbec vzpomenete. Betlémy ze všech možných materiálů, různých velikostí a z různých zemí celého světa. To vše bylo k vidění na už třetí vánoční výstavě betlémů v Loučce.
Ta se konala v prostorách místního muzea, které je věnované druhé světové válce. Letošním lákadlem byl betlém v demižonu. Ten je i zapsán do české knihy rekordů. "Každý rok se snažíme, aby byla výstava trochu jiná. Nechceme tu mít stále stejné exponáty. Samozřejmě některé nesmí chybět. Mezi takové patří i mechanický betlém. Ten pak často půjčujeme na Vánoce do kostelů," vysvětlil jeden z organizátorů výstavy Miroslav Šeliga z Loučky. Lákadlem loňského roku byl zase betlém, který je dokonce zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejmenší betlém. Jaký jiný by se taky vlezl do lískového oříšku. K vidění bylo více než 80 vystavených kousků.
Jeden z exemplářů byl nedávno vyrobený speciálně pro Slovácké muzeum, kam se taky za pár dní bude stěhovat. Návštěvníci výstavy také mohou vybírat nejhezčí betlém, a zúčastnit se tak soutěže o drobné ceny. "Chtěli jsme tak lidi víc zapojit. Přece jen, když má člověk zodpovědně někoho vybrat, víc nad tím přemýšlí a výstavu jen tak neproběhne, "říká organizátor".

foto foto foto
 
foto foto foto
 
foto
Pozvánka na výstavu

« zpět na seznam novinek

Výročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

14.5.2020

Dne 18.5. si připomeneme výročí 100 let od narození svatého Jana Pavla ll. Světce, který má pro nás mezi zástupy svatých výjimečné místo, protože žil s námi. Slova „žil s námi“ vystihují jeho život....

číst víceVýročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

[ ^ k obsahu ^ ]