Vyzvednutí základního kamene

17.6.2013

Dne 14.6. byl v Loučce v lokalitě ,,pod utrhlým", na pozemku Lesního družstva ,,Malinová stráň", vyzvednut základní kámen kaple v Loučce.

Na místě se sešli členové spolku, spolu s kameníkem panem Jaroslavem Kovářem z Dolní Lhoty, rodákem z Loučky. Ten z tamějších kamenů vybral po prozkoumání struktury a kvality přibližně čtvrttunový balvan, který byl na místě částečně opracován tak, aby jej bylo možno ručně přepravit k cestě a naložit panu kovářovi do auta.

Ten si jej odvezl do své dílny v Dolní Lhotě a opracoval jej do nádherného, přibližně sto kilogramového kvádru. Poté byl kámen přepraven do truhlárny p. Ladislava Šimáka z Loučky, který pod něj zhotovil krásná důstojná nosítka.

Nakonec jsme jej opatřili tabulkou s nápisem a byl tak připravený k převozu na Velehrad, kde byl slavnostně požehnaný při oslavách letošního jubilea příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu.

Všem zúčastněným patří veliký dík a zvláště pak panu Kovářovi a panu Šimákovi, kteří velmi ochotně a na své náklady, perfektně odvedli svoji práci – Pán Bůh zaplať.

« zpět na seznam novinek

Výročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

14.5.2020

Dne 18.5. si připomeneme výročí 100 let od narození svatého Jana Pavla ll. Světce, který má pro nás mezi zástupy svatých výjimečné místo, protože žil s námi. Slova „žil s námi“ vystihují jeho život....

číst víceVýročí 100 let od narození Sv. Jana Pavla II.

[ ^ k obsahu ^ ]