Vyzvednutí základního kamene

17.6.2013

Dne 14.6. byl v Loučce v lokalitě ,,pod utrhlým", na pozemku Lesního družstva ,,Malinová stráň", vyzvednut základní kámen kaple v Loučce.

Na místě se sešli členové spolku, spolu s kameníkem panem Jaroslavem Kovářem z Dolní Lhoty, rodákem z Loučky. Ten z tamějších kamenů vybral po prozkoumání struktury a kvality přibližně čtvrttunový balvan, který byl na místě částečně opracován tak, aby jej bylo možno ručně přepravit k cestě a naložit panu kovářovi do auta.

Ten si jej odvezl do své dílny v Dolní Lhotě a opracoval jej do nádherného, přibližně sto kilogramového kvádru. Poté byl kámen přepraven do truhlárny p. Ladislava Šimáka z Loučky, který pod něj zhotovil krásná důstojná nosítka.

Nakonec jsme jej opatřili tabulkou s nápisem a byl tak připravený k převozu na Velehrad, kde byl slavnostně požehnaný při oslavách letošního jubilea příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu.

Všem zúčastněným patří veliký dík a zvláště pak panu Kovářovi a panu Šimákovi, kteří velmi ochotně a na své náklady, perfektně odvedli svoji práci – Pán Bůh zaplať.

« zpět na seznam novinek

Pozvánka na divadelně hudební pásmo v podání Scholy Vlkoš

14.1.2019

Spolek pro zbudování kaple zve na divadelní scénku „Jak se hraje vánoční divadlo“ a pásmo netradičních vánočních písní „Pokoj lidem dobré vůle“ v podání Scholy Vlkoš. Představení se uskuteční v sálu...

číst vícePozvánka na divadelně hudební pásmo v podání Scholy Vlkoš

[ ^ k obsahu ^ ]