Benefiční nástěnný kalendář pro rok 2015

15.12.2014

Občanské sdružení Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor vydává limitovanou edici benefičního nástěnného kalendáře pro rok 2015, který požehnal a sérii 1–45 osobně podepsal kardinál Dominik Duka.

Kalendář je vydán u příležitosti 70. výročí osvobození Československa. Použité fotografie jsou součástí sbírky občanského sdružení Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor, které vytváří expozici, která se věnuje historii v Loučce u Vizovic i na Zlínsku v době 2. světové války, dále útoku na Pearl Harbor, úlohou kněží a vojenských kaplanů a životu ct. otce Emila Josefa Kapauna, amerického kněze a vojenského kaplana s českými kořeny, který bude blahořečen.

Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor o.s. podporuje výstavbu kaple sv. Jana Pavla II. v Loučce u Vizovic, která je budována Spolkem pro zbudování kaple v Loučce jako poděkování a projev vděčnosti Pánu Bohu za záchranu dědiny a osvobození v době 2. světové války. Autorem architektonického návrhu je architekt Josef Pleskot.

Další informace jsou na přiloženém letáčku.

foto foto foto
Leták
Leták
Kardinál Dominik Duka
 

« zpět na seznam novinek

Benefiční koncert pro kapli LEGENDY LEGENDÁM 7. května 2023

9.3.2023

Akustický koncert LEGENDY LEGENDÁM 2023 je věnován umělcům, kteří historicky navštívili obec Loučka u Vizovic, a již byli povolání do "hudebního nebe".

číst víceBenefiční koncert pro kapli LEGENDY LEGENDÁM 7. května 2023

[ ^ k obsahu ^ ]