Benefiční utkání PSG Zlín – SK Loučka pro kapli v Loučce

28.6.2013

Jako tradičně zakončuje náš fotbalový tým sezonu utkáním ženatí – svobodní. Tyto mače bývají vždy zajímavé z toho důvodu, že svobodní, a tím pádem většinou mladí fotbalisti, se snaží vytáhnout na ty starší „ženaté“, z nichž někteří hrají již jen pro tu žízeň jednou za rok .

Letos poprvé došlo ke změně a do Loučky si přijeli zahrát hráči PSG Zlín – vicemistr extraligy ČR ledního hokeje 2012/2013. Je potřeba říct že tento tým nejezdí hrát ke každému, kdo ho zavolá a letos musel několik pozvání odmítnout. I vyjednání tohoto utkání od prvotního nápadu našeho kapitána Lukáše Mikulky až po finální domluvu trvalo více jak rok. Bylo proto pro nás velkou ctí přivítat v pátek 21.6. kompletní kádr PSG v čele s Petrem Čajánkem , trojnásobným mistrem světa. Musíme zde poděkovat jednateli klubu PSG Zlín panu Kamasovi, se kterým jsme tuto akci domlouvali a po návrhu že výtěžek půjde na výstavbu kaple v Loučce a charitativní projekty klubu PSG Zlín, zajistil, aby se akce zúčastnili všichni hokejisté i ti kteří kvůli zranění nemohli na hřiště vyběhnout.

Samotné utkání zahájila paní starostka slavnostním výkopem a hráči obou týmu se zapsali do kroniky obce. Zápas probíhal v přátelské atmosféře a i přesto že nakonec skončil výrazným rozdílem ve prospěch extraligových hokejistů, tak to nikomu nevadilo a všichni jak hráči tak diváci se těšili z pěkného zážitku.

Po utkání se hokejisté ocitli v obležení fanoušků a trpělivě podepisovaly fotky, plakáty, ruce a kdoví co ještě. Vyhověli taky všem, co je požádali o společnou fotku. Člověk by si myslel, že k nám přijedou namachrované primadony a oni přijeli obyčejní kluci, kteří nejenom že jsou skvělými sportovci, ale především skvělými lidmi.

Jsme rádi, že hokejistům u nás líbilo, a jak sami říkali, pokud je zase někdy pozveme, tak rádi přijedou. Rád bych poděkoval všem, kteří se na akci organizačně podíleli a všem kteří se jí zúčastnili a podpořili dobrou věc.

za SK Loučka – Miroslav Vaněk

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

14.5.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]