FilmFestLoučka 2016

25.8.2016

Při příležitosti 100. výročí narození a 65. výročí úmrtí vojenského kaplana ct. otce Emila Josefa Kapauna, kaplana s českými kořeny, a 75. výročí první sabotáže na Jihovýchodní Moravě, která provedl obyvatel obce Josef Hubner v Loučce, se uskutečnil v Loučce u Vizovic již tradiční filmový festival FilmFestLoučka 2016. 

Kromě projekcí filmů ze 2. světové války měl festival bohatý doprovodný program. 

V sobotní odpoledne se uskutečnila přehlídka vojenských historických táborů z doby 2. světové války. Návštěvníci si mohli poslechnout odborný historický výklad o uniformách, zbraních, vojenských vozidel, vítězové soutěže se projeli vojenskými vozidly. Vystoupil zde také folklórní soubor z Litvy. Jak řekl Jan Klačka z Klubu vojenské historie, "v Loučce byla přehlídka všech důležitých vojenských vozidel, které v době 2. světové války sy. v Loučce vyskytovaly„.

Vrcholem programu bylo otevření výstavy velkoformátových fotografií z života otce Emila Josefa Kapuana, které zorganizoval Spolek pro zbudování kaple v Loučce a  Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor. Kolona vojenských historických vozidel dopravila účastníky na nádvoří muzea, kde se výstava konala za účast senátora Parlamentu ČR Ivo valenty.

Závěr večera patřil vynikající kapele April the First s akustickými verzí světových hitů.

Fotogalerie

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

17.6.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]