Koordinační schůzka k zahájení stavby kaple sv. Jana Pavla II.

19.12.2022

Na svátek svatého Mikuláše, patrona chrámu naší újezdské farnosti, dne 6. prosince 2022, se konala v AP ateliéru pana architekta Josefa Pleskota v Praze klíčová koordinační schůzka k zahájení stavby kaple sv. Jana Pavla II. v Loučce.

Schůzky se zúčastnili Ing. arch. Josef Pleskot, Ing. arch. Petr Sýkora, AP atelier, Leticie V. Dytrychová, Umělecké zvonařství Dytrychová, Miloš Rychtár, technický zástupce Umělecké zvonařští Dytrychová, Ing. Josef Lisoněk, stavební společnost Lisoněk s.r.o., Pavel Maček, místopředseda Spolku a starosta obce Loučka a Josef Kořenek, předseda Spolku pro zbudování kaple v obci Loučka u Vizovic.

Hlavním tématem bylo řešení stavebně - technologických procesů a navržení časového harmonogramu stavby.
V teoretické rovině jsme si znovu uvědomili, jak toto dílo navazuje na sebe a kolik má inspirujících souvislostí, jako například pana architekta Josef Pleskota jsme oslovili a získali pro spolupráci skrze sv. Václava, patrona obce Loučka.

Prvotní myšlenka souvisí s poděkováním občanů  za záchranu obce před vypálením ve 2. světové válce, událostí, která nás inspirovala k natočení doku-dramatu "Loučka1945 - Místo, kde se lidé znovu narodili".

A sv. Jan Pavel II., který navštívil náš Velehrad jako první místo v naší vlasti po pádu komunismu dne 22. dubna 1990.

Přesně v den, který v roce 1945 měla být vypálena obec Loučka....

Paní Leticie V. Dytrychová v závěru vyslovila přání, abychom si všichni tuto jedinečnou   událost, kdy vzniká tak velké díla, dokázali náležitě pěkně prožít. To chce popřát také všem našim spolupracovníkům a podporovatelům.


Představitelé Spolku pro zbudování kaple v závěru své návštěvy Prahy se setkali i s pražským arcibiskupem a primasem českým Janem Graubnerem a informovali jej o průběhu a stavu příprav stavby kaple v Loučce.
Pan arcibiskup Jan Graubner, tehdy jakožto olomoucký arcibiskup stál  na počátku celého projektu a svými zkušenostmi pomáhal v prvotních krocích naší cesty.

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

17.6.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]