Pan architekt Josef Pleskot v Loučce

10.12.2023

Dne 8. prosince, v den slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie, navštívil Loučku pan architekt Josef Pleskot, autor kaple sv. Jana Pavla II.

Pana architekta hned překvapil nový "velikonoční" strom, který  vyrostl u budoucího vchodu do kaple. A velmi se mu líbila pozice a nově vzniklý charakter cesty, která je vedle kaple a ze které se - dle pana architekta - "stala opravdu pěkná ulička".

A znovu si uvědomil, že celá stavba a její průběh mu připomíná příběh biblicky starozákonní - poděkování za záchranu obce před vypálením obce  (zničeno jen 7 hospodářských budov) až po současné skutečnosti, které jsou se stavbou kaple spojeny, dějí se a my všichni jsme, nebo můžeme, být tak blízko....
A současnost je  aktualizována Novým zákonem - už ta skutečnost, že pan architekt na "supervizi stavby" přijíždí do Loučky v den slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie.
A na Mariánské svátky a slavnosti se mají začínat velké projekty.
Což můžeme sledovat od počátku naší stavby...

Pan architekt při prohlídce konstatoval, že "to bude krásný kostelíček".
A se současnými stavebními pracemi je velmi spokojený. Kvalita stavebních prací je na úrovni, 
kterou si pan architekt představoval. (Což jsme velmi rádi, protože právě výběr kvalitní zhotovující stavební firmy byl velmi, velmi náročný a team pana  ing. Josefa Lisoňka naplňuje očekávání naše i pana architekta).

Přímo v prostoru kaple a blízkém okolí pana architekta oslovilo "krásné ticho", kterým bude ve slavnostních chvílích znít "nebeské tóny" připravované zvonkohry.
S otcem Janem Machem, farářem naší farnosti, na staveništi interiéru kaple mu pan architekt představil zamýšlené umístění sochy Panny Marie Svatohostýnské (která pochází z období 2. světové války) a svatostánku.

Poté pan architekt Pleskot navštívil firmu Martina Vaňka v Újezdě, kde se připravuje konstrukce věže a kde byl také moc spokojený s šikovností a dovedností našich místních řemeslníků.
Jeho návštěvu si nenechala ujít ani Česká televize, která  připravila s jedním z předních architektů naší země reportáž o vzniku a průběhu stavby kaple.

Na záznam se můžete podívat zde:

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

13.2.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]